San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit

ex. San Remo Oasis Cebu Studio & 2br At City Di Mare Very Near During Cebu Aurora Music Festival This Coming November 19
Cebu, Filippinerna View on map
4.5 Okej Baseras på 2 recensioner
från US$ 59 US$ 50 per natt
Spara 15%
Incheckning
24 okt. 2026
Utcheckning
25 okt. 2026
Gäster
2 gäster

Vuxna:

2

Barn:

0
  • Gratis avbokning
    för många rum
  • Inga bokningsavgifter
    Betala på hotellet
  • Säker bokning
    Dina uppgifter är säkra
  • Bästa prisgaranti
    Har du hittat ett bättre pris?

Varför gästerna väljer San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit

  • Privat pool
    Endast för dig
  • Fullt utrustat kök
    Kokkärl och ugn
  • Gratis parkering
    Privat på plats
  • Luftkonditionering
    I samtliga rum
  • Bagageförvaring
    Hela dygnet
  • Trädgård
    Lummig oas

Översikt

Hotellet San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit erbjuder 70 rum inom 4 km från Magellankorset.

San Pedro-fortet ligger på gångavstånd från detta hotell, och busshållplatsen El Pardo BRT ligger mindre än 10 minuters promenad bort. Inom 4,1 km från hotellet hittar gästerna Casa Gorordo-museet.

I rummen finns matplats för gästernas bekvämlighet. I rummen finns plattskärms-TV med satellitkanaler, samt bekvämligheter som luftkonditionering. Gästerna hittar badlakan och handdukar i badrummen, som är utrustade med en bidé, en separat toalett och en dusch.

Restaurangen Lantaw SRP erbjuder också olika asiatiska rätter och ligger cirka 10 minuters bilresa från San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit.

  • Incheckning
    från 14:00 till 18:00
  • Utcheckning
    från 08:00 till 12:00
  • Hotellklass
San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit
Våra tips

Ska du boka San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit?

Passar perfekt om du
  • Vill ha ett rum av typen studio eller två sovrum - hotellet erbjuder båda alternativen.
  • Vill ha tillgång till elektrisk vattenkokare i rummet.
Kanske hoppa över det om du
  • Behöver ett rum med fler än två sovrum - hotellet erbjuder endast studio och tvåsovringsrum.
Passar bäst för
  • Ett pentry med kokkärl och köksredskap

Faciliteter på San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit

Mat
  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksgeråd
Rummets bekvämligheter
  • Matbord
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Policy

San Remo Oasis Cebu Studio & 2 Bedroom Unit tillämpar dessa villkor på alla bokningar.
Check-in / Check-out
Incheckning
från 14:00 till 18:00
Utcheckning
från 08:00 till 12:00
Viktig information

Tack för din feedback

Tack för att du prenumererar

Stäng
Incheckning
24 okt. 2026
Utcheckning
25 okt. 2026
Gäster
2 gäster

Vuxna:

2

Barn:

0
Välj datumen
för att se de faktiska erbjudandena